Uue Opel Grandlandi esmaesitlus toimub Motoshow’l

Tagasi Lisatud:

Uus Opel Grandland – efektne disain, digitaalnäidikud ja kõrgtehnoloogia

  • Grandland saab samasuguse, margile iseloomuliku Opel Vizor esiosa nagu Mokka
  • Pistikhübriidajamiga tippmudelid pluss diisel- ja bensiinimootorid
  • Laiekraanidega täisdigitaalne näidikuplokk Opel Pure Panel
  • IntelliLux LED-piksel-esilaternad, „Night Vision“ öönägemine, elektriline nelikvedu ja uuenduslikud abisüsteemid

Elegantselt sportlik, vaistlike juhtseadiste ja uuendusliku tehnikaga – see ongi uus Opel Grandland. Uudismudeli täisdigitaalne näidikuplokk Pure Panel pakub juhile varasemast täiesti erinevat kogemust. Opeli linnamaasturite lipulaev saab ka täiendavat tehnikat ja võimalusi, mida võisid seni leida ainult kõrgemate klasside sõidukitelt. Eriti kehtib see IntelliLux LED-piksel-esilaternate kohta, kus valgust annavad kokku 168 valgusdioodi. Insignialt pärit tehnika teeb oma debüüdi Saksa automargi tipplinnamaasturil ning paneb paika uued arusaamad Grandlandi segmendis. Sama kehtib öönägemissüsteemi kohta, mis esimest korda Opeli autodel kasutusele võetakse. Pooladaptiivne kiirtee abisüsteem (Highway Integration Assist) hoiab Grandlandi oma sõiduraja keskel ja jälgib pikivahet eesliikuva sõidukiga. Saksamaal Eisenachis toodetav Grandland saab ka Opel Vizori, margi uue „näo“. Uue Grandlandiga jätkab Opel samuti oma elektrifitseerimisstrateegiat. Lisaks säästlikele bensiini- ja diiselmootoritele on valikus võimsaid ja äärmiselt tõhusaid pistikhübriidvariante, nii esiveolisi kui ka elektrilise nelikveoga.

Kütkestav igas mõttes: nii väljast, seest

Kõik Grandlandi variandid on rikkalikult varustatud. Põhivarustusse kuuluvad eesmine kokkupõrkehoiatus koos automaathädapiduriga, jalakäijatuvastus, rajahoidmisabi, liiklusmärgituvastus ja väsimuse tuvastamise süsteem, samuti kiiruspiirikuga kiirushoidik. Uue Grandlandi välisdisain saab ninaossa Opel Vizori ja tagaluugi keskele mudeli nimesildi koos embleemiga. Interjööris on juba baasmudelil olemas Pure Panel, mis ühendab seitsmetollise ekraaniga sõiduinfokeskuse sama suure puuteekraaniga Apple CarPlay ja Android Auto kasutamiseks teabe- ja meelelahutussüsteemi kaudu (lisana on saadaval 12-tolline sõiduinfokeskus pluss 10-tolline värviline puutekraan).

Grandlandi uuendused: Pure Panel, „Night Vision“ öönägemine, IntelliLux LED-piksel-esilaternad

Opel Grandlandil on võimsad jõuallikad ning uusim tehnika, mida saab mugavalt ja vaistlikult juhtida digitaalse näidikuploki Pure Panel kaudu, kus kaks laiekraani on koondatud ühtseks tervikuks. See juhi vajadustele keskendatud näidikuplokk sisaldab uusimaid tehnoloogiaid ning edastab kõige olulisemat infot.

Teine Opeli tipplinnamaasturi silmapaistev funktsioon on kohanduvad IntelliLux LED-piksel-esilaternad. 168 valgusdioodi on integreeritud uue Opel Vizori ninaosa külgedesse ning tagavad valgusvihu sujuva kohandamise vastavalt sõiduoludele ja ümbrusele, seejuures kaasliiklejaid pimestamata. Kõigi liiklejate turvalisust pimedal ajal tõstab samuti öönägemissüsteem, mille Grandland saab esimese Opelina. Süsteemi infrapunakaamera tuvastab inimesi ja loomi kuni 100 meetri kauguselt, kasutades ära nende kehatemperatuuri ja ümbritseva keskkonna temperatuuri erinevust.

Automaatkäigukastiga koos on saadaval ka uudne kiirtee abisüsteem. Kaamerat ja radariseadmeid kasutavasse süsteemi on koondatud mitmed juhiabisüsteemid. Adaptiivne kiirushoidik hoiab pikivahet eesliikuva sõidukiga sõltuvalt etteantud kiirusest, kuna aktiivne sõiduraja jälgimine hoiab Grandlandi oma raja keskel. Seisa-sõida-süsteem võimaldab Grandlandil automaatselt liikumist alustada. Varustuse valikusse kuuluvad veel teisedki abisüsteemid, nagu esi- ja tagakaamera, automaatne parkimisabi ja vaatevälja pimeala hoiatus.

Enesekindel välimus ja palju mugavusi

Uue Grandlandi disainis hakkavad silma tüüpilised puhtad jooned, Opel Vizor ulatub üle kogu esiosa. Kerevorme rõhutavad veel kaitserauad ja küljepaneelid, mis sõltuvalt versioonist võivad olla läikivmustad või kerevärvi, samuti läikivmustad ja hõbedased põhjakatted. Uudismudel on saadaval ka iseloomulikus kahetoonilises värvikombinatsioonis.

Sisemuses tagavad maksimaalse mugavuse ja eeskujuliku isteasendi ergonoomilised aktiivistmed – soovi korral Alcantara-kattega –, mis on saanud heakskiidu Saksamaa seljatervishoiu seltsilt Aktion Gesunder Rücken e.V. Auhinnatud istmed on Grandlandi klassis ainulaadsed ning võimaldavad suures ulatuses reguleerimist, alates seljatoe elektriliselt muudetavast kaldest kuni elektropneumaatilise nimmetoeni. Istmed pakuvad ka soojendust ning koos nahkkattega isegi tuulutust. Mugavust lisavad veel võtmeta avamine ja käivitamine ning anduritega juhitav elektriajamiga tagaluuk – viimast saab avada ja sulgeda, kui tagakaitseraua all jalga viibutada. Tipptasemel ühenduvuse tagavad reisijaile moodsad multimeediasüsteemid kuni valiku tipus asuva Multimedia Navi Proni. Keskkonsoolis paiknev juhtmeta laadimine pakub ühilduvatele nutitelefonidele käepärast laadimist.

Esimesed autod on Eesti Opeli salongides aasta viimases kvartalis aga tutvuda saab juba Tartu Motoshow`l. Kohtumiseni 10-12. september Tartus!