Egon Kaur esitleb messil Ford Fiesta prototüüp ralliautot

Tagasi Lisatud:

Rallisõitja Egon Kaur toob Motoshow’le Prototüüp ralliauto ja tutvustab esmakordselt järgmise hooaja sihte.

Rallisõitja Egon Kaur, kes saavutas septembri alguses WRC Rally Estonial WRC3 klassis kolmanda koha, esitleb Tartu Motoshow’l Kaur Motorspordi arendatud Ford Fiesta Prototüüp ralliautot. Samuti on kohal rallisimulaator, kus saab end Protoauto roolis virtuaalmaailmas proovile panna. Ühtlasi räägib Egon ka järgmise hooaja sihtidest MM-sarjas.

Kaur Motorsport tegeleb Ford Fiesta prototüüpautode arendamise ja testimisega. Egon Kauri sõnul võiks Proto pakkuda huvi kahte tüüpi sõitjatele: ühelt poolt need, kes otsivad võimsat sõiduelamust, ning teiselt poolt need, kes soovivad R5-ga rahvusvahelist konkurentsi vallutama minna. “Kuigi auto erineb R5 sõidukitest peamiselt natuke väiksema võimsuse poolest, oleme näidanud, et suudame rallidel R5 autodele konkurentsi pakkuda. Protoga on odavam sõita ja sama raha eest saab kilomeetreid rohkem,” ütles ta. 

Eelmisel nädalal testis Kaur ka Proto võimsamat mootoriseadistust: “Lisaks põhiseadistusele tegime ka seadistuse, mis lisab 25 hobujõudu. Kui konkurents nõuab, saab selle kasutusele võtta ja sekundeid juurde leida.”

Lisaks autole on Kaur Motorspordi messiboksis väljas ka PinSim sõidusimulaator, millel saavad huvilised virtuaalmaailmas katsetada Protoauto roolis olemist.