Eesti kiirendussport Motoshow-l

Tagasi Lisatud:

Estonian Drag Racing Association ja EAL Kiirendusvõistluste alakomitee toovad selleaastasele Motoshow-le Eesti esimese noortele mõeldud kiirendusauto.

Eesti esimese Junior Dragsteri juhiks on 12-aastane Kendra Kingo, kes kogu messi vältel on ka ise kohal ning hea meelega oma lemmikspordist ja oma autost kõigile huvilistele ka räägib.

Junior Dragster on kõige puhtakujulisem redelauto, mis oma tegumoelt on täiskasvanute redelauto väiksem koopia. Masinat viib edasi tavaliselt 1 või 2-silindriline mootor, mille kütuseks, olenevalt võistlusklassist, kas tavaline bensiin või metanool. Väikesest mootorist olenemata liiguvad need masinad enamasti kiiremini, kui keskpärane tavaline tänavaauto, saavutades finišijoone (200m) kiiruseks üle 130 km/h. EAL Alakomitee on oma viimasel koosolekul võtnud vastu otsuse tuua ametlikku võistlusarvestusse ka Junior Dragster klass, kus siis noored omavahel mõõtu saaksid võtta.

Lisaks on võimalik kiirenduse boksis visata pilk peale Eesti ühele kiiremale spetsiaalautole. Eestis resideeruv Soome kodanik Ville Pusa on messile vaatamiseks toonud oma Oldsmobile Cutlass-i, millel mootorijõudu julgelt üle 1000 hobujõu. See Oulaw klass-i kuuluv auto on võimeline veerandmiilisel distantsil saavutama aja, mis jääb 7 sekundi lähedale ning lõppkiiruseks üle 300 km/h.

Ka on võimalik proovile panna oma reaktsioonikiirus, mis kiirendusspordis võitmiseks on äärmiselt oluline. Estonian Drag Racing Association on kohale toomas päris võistlusfoori, millel oma rekatsioonikiiruse saab igaüks proovile panna.

Tule kindlasti Motoshowle ja astu kindlasti läbi ka Eesti kiirendusspordi boksist B hallis.